PŘIDEJTE SE A BOJUJTE S NÁMI

Darujme plicní ultrazvuk společně        s Rytíři Kladno

Nadační fond Naše plíce spojil síly s hokejovým klubem Rytíři Kladno a realitní kanceláří Y&T Luxury Property. Společně vyhlásili sbírku na nový plicní ultrazvuk pro Oblastní nemocnici Kladno.

A podařilo se!

Desítky nových dárců, věrní dárci z první sbírky, fanoušci hokejového klubu Rytíři Kladno, realitní kancelář Y&T Luxury Property.  Ti všichni společně vybrali obnos v hodnotě 205 000 Kč, který byl v celé výši použit na nákup bezdrátové ultrazvukové sondy HEALCERION SONON 300L. 

Přístroj si na konci března převzala primářka plicního oddělení Oblastní nemocnice Kladno MUDr. Jana Keilová. Největší pomocí bude, že všechna potřebná vyšetření budou moci nyní provádět u sebe na oddělení a vyhnou se přesouvání pacientů na jiná oddělení, jako tomu bylo doposud. "Pomáhat bude všem doktorům u nás na oddělení, a hlavně bude sloužit k ověření a umístění pleurálního výpotku na plicích, protože v takovém případě vždycky musíme požádat jiná oddělení, ať nám to zaměří, takže tím pádem díky ultrazvuku nebudeme muset stěhovat pacienty jinam," vysvětluje primářka Jana Keilová.

Děkujeme 🧡!  

 

Jak přístroj funguje: 

Ultrazvuk vyniká přesnou diagnostikou, minimalizuje riziko přenosu infekce a umožňuje pacienty vyšetřit přímo na lůžku, čímž lékařům nesmírně pomáhá s včasnou a pro pacienty snadno dostupnou prevencí. 

Princip přístroje je založen na šíření ultrazvukových vln prostředím, kde dochází k jejich odrazu. Hlavním benefitem přístroje díky jeho bezdrátovosti je snadná manipulace a přesná diagnostika.

Přístroj HEALCERION SONON 300L je schopen poznat onemocnění v ranném stadiu, před projevem symptomů určujících činnost celého organismu.

Podpořte nás finančně

Pro tento rok máme v plánu zaměřit svou pomoc na jednotlivce, kterým cílená pomoc zásadně zvýší kvalitu života, nebo v závažnějších případech podpoří v účinné léčbě.

Transparentní bankovní účet vedený u UniCredit Bank

1387887332/2700


Realizované projekty

V dubnu 2021 jsme spolu s Jiřím Bartoškou předali plicní ultrazvuk v celkové hodnotě 217 800 Kč plicnímu oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí.  

"Přiznám se, že když jsem viděl ten přístroj, tak jsem se musel smát. Vypadá to jako nějaká počítačová hra pro puberťáky a ono to bude zachraňovat lidské životy," okomentoval přístroj Jiří Bartoška.

"Charita je skvělá věc. Někdy mám pocit, že stát až příliš spoléhá na to, že charita za něho vyřeší situaci. Charita pomáhá rychle, a hlavně pomáhá lidem, kteří by se často nedočkali pochopení a pomoci,"

posteskl si Jiří Bartoška. Svěřil se také, jak to má s doktory a co říká na velikost předávaného ultrazvuku.

"Doktorů se nebojím, mockrát mi pomohli. Pravda je, že ty přístroje mi přijdou legrační. Já si myslel, že je to nějaká počítačová hra pro puberťáky, a ono to bude zachraňovat lidské životy,"