PEVNĚ VĚŘÍME, ŽE KAŠLÁK BUDE KLUKŮM DLOUHO A DOBŘE SLOUŽIT. 

Právě včas: Honzíček dostal kašlák!

Honzíčkovi jsme dneska, v první prosincový den, předali kašlák! Honzíčkovi dnes bohužel vyšel pozitivní test na přítomnost COVID-19. Tak jsme neváhali, na nic nečekali a běželi ho předat potřebnému Honzíčkovi! Držíme palečky v bezpříznakový průběh. ♥️

Z celého srdce děkujeme všem dárkyním a dárcům, ktěří nám umožnili Honzíčkovi darovat lepší život. 

PŘIDEJTE SE A BOJUJTE S NÁMI

Realizované projekty

Darujme Honzíčkovi lepší život!  

Honzíček trpí od narození mozkovou obrnou. Má ochablé svaly a v jeho případě jsou postiženy i plíce. Dýchání a především vykašlávání je pro něj velmi nepříjemné a bolestivé. 

"Kromě jiných problémů má Honzík problémy i s dýchacím ústrojím, to nás momentálně tíží nejvíc, protože když se nenadechnete, tak nemůžete udělat vůbec nic," říká Kateřina Šindelářová, jedna ze sester, které se o Honzíka v domově sociálních služeb každý den starají.

"Pomozte Honzíkovi, ať se mu kašle líp!" - ošetřující lékař MUDr. Adam Cipra

Co by mu pomohlo? Právě kašlací asistent, kterého mu zdravotní pojišťovna neproplatí. Darujme Honzíčkovi Cough Assistant EO-70, který mu pomůže snadněji vykašlávat.

Honzíček trpící mozkovou obrnou a ochablými plícemi, 6 let, Děčín
Honzíček trpící mozkovou obrnou a ochablými plícemi, 6 let, Děčín
Interaktivní kašlací asistent Cough Assistant EO-70
Interaktivní kašlací asistent Cough Assistant EO-70

Proč zrovna 168 308 Kč? 

Kašlací asistent totiž zdaleka není jediná věc, kterou Honzíček potřebuje.

Speciální přístroj, Cough assistant EO-70, jsme pořídili za 127 415 Kč.

Pojizdný stojánek na přístroj pak ale stojí dalších 18 513 Kč.

Veškeré další příslušenství, masky, filtry a trubičky jsou další potřebné vybavení ke kašlacímu asistentovi, na dva roky dopředu vybavení pro dva chlapce činí dalších 14 400 Kč.

V neposlední řadě Honzíček i Martínek potřebovali antidekubitní matrace na míru jejich postýlky, to jsme klukům koupili za 7 980 Kč.

"....a některé pomůcky, které by nám dobře pomohly a udělaly velký kus práce, jsou v horizontu nebo v rozmezí desetitisíců nebo nižších statisíců, se ... můžeme spoléhat jen na nadační dary..." - ošetřující lékař MUDr. Adam Cipra

Bankovní účet vedený u UniCredit Bank

1387887332/2700

Všechno jde na kluky! 

Přečtěte si více o MUDr. Adamovi Ciprovi! 

 

Poznejte Honzíčka 

Honzík se narodil v roce 2016 s těžkou mozkovou obrnou, s nemocí postihující motorická centra v mozku. Proto je Honzík v podstatě nehybný a život prožije na vozíku. Je plně odkázán na pomoc druhých v domově, kde se teď nachází. 

"...stav, který vede k dlouhodobému zahlenění, k časté nemocnosti, chronickémuosídleníněkterými bacily a v důsledku toho jim to zkracuje život." - ošetřující lékař MUDr. Adam Cipra

Mozková obrna v případě Honzíčka postihla i plíce a Honzíčkovy schopnosti normálně vykašlávat. K tomu, aby se Honzík nekuckal, potřebuje kašlacího asistenta. 

Honzíček od narození nebydlí doma u své maminky, tatínka a sourozence, zdravotní stav mu to bohužel neumožňuje. Jistě si ale ani on, ani jeho rodina nepřejí nic jiného. Teď se Honzíček nachází v domově v Háji u Duchcova, kde se o něj starají hodné sestřičky. 

Děkujeme Y&T Luxury Property, která hradí všechny naše provozní náklady! Přislíbila také příspěvek 100 000 Kč! 

Co to je ten "Kašlák"? 

Kašlací asistent je neinvazivní lékařská pomůcka, která pomáhá pacientům vykašlávat. Vykašlávání stimuluje rychlými změnami tlaku. Pacienti většinou přístroj užívají na denní bázi i proto, že zbavováním plic hlenu se plíce zároveň čistí od bakterií a virů. "Kašlák" se tak stává nepostradatelnou a velmi důležitou součástí života. Bohužel mu ho zdravotní pojišťovna, díky jeho neurologické diagnóze, neproplatí.

"Každá koruna, kterou dárci přispějí, nám strašně moc pomůže, a Jeníčkovi to strašně moc ulehčí život," říká Honzíčkova maminka.

Jak přístroj funguje? 

Honzíček ale bohužel není sám, kdo mozkovou obrnou trpí...

Přístroj, který jsme pořídili, užívají i jiné děti s podobnou diagnózou v domově, třeba Honzíčkův spolubydlící Martínek. Martínkovi byla mozková obrna také diagnostikována, "nebublá" tolik jako Honzíček, i tak mu kašlací přístroj zkvalitní život. Dýchat se tak bude lépe i Martínkovi! 


Darujme plicní ultrazvuk společně s Rytíři Kladno! 

Nadační fond Naše plíce spojil síly s hokejovým klubem Rytíři Kladno a realitní kanceláří Y&T Luxury Property. Společně vyhlásili sbírku na nový plicní ultrazvuk pro Oblastní nemocnici Kladno.

A podařilo se!

Desítky nových dárců, věrní dárci z první sbírky, fanoušci hokejového klubu Rytíři Kladno, realitní kancelář Y&T Luxury Property. Ti všichni společně vybrali obnos v hodnotě 205 000 Kč, který byl v celé výši použit na nákup bezdrátové ultrazvukové sondy HEALCERION SONON 300L.

Přístroj si na konci března převzala primářka plicního oddělení Oblastní nemocnice Kladno MUDr. Jana Keilová. Největší pomocí bude, že všechna potřebná vyšetření budou moci nyní provádět u sebe na oddělení a vyhnou se přesouvání pacientů na jiná oddělení, jako tomu bylo doposud. "Pomáhat bude všem doktorům u nás na oddělení, a hlavně bude sloužit k ověření a umístění pleurálního výpotku na plicích, protože v takovém případě vždycky musíme požádat jiná oddělení, ať nám to zaměří, takže tím pádem díky ultrazvuku nebudeme muset stěhovat pacienty jinam," vysvětluje primářka Jana Keilová.


Podpořte nás finančně